Jubileusz 56 lat kapłaństwa, Jasna Góra, 21.06.2021/fot. Radio Fiat

Sześciu księży jubilatów dziękowało dziś (21.06) na Jasnej Górze za 56 lat kapłańskiej posługi. Wśród nich był m.in. biskup senior archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz.

Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej poświęcona była 21 księżom, którzy 20 czerwca 1965 roku otrzymali święcenia kapłańskie. Bp Długosz przyznał, że jest wdzięczny Bogu za to, że przez tyle lat może być jego przedstawicielem, mimo wielu zmian związanych z posługą.

– Kiedy po święceniach odprawialiśmy Mszę św., każdy musiał odprawiać ją indywidualnie. To bardzo długo trwało. Teraz mamy koncelebrę i wszystko się unormowało, a jednocześnie mamy okazję przeżywać wspólnotę kapłaństwa. Dziękuję Panu Bogu za to, że już 56 lat Jezus przeze mnie mówi i dokonuje mocy sakramentów – mówił bp senior Antoni Dłygosz.

Jednym ze koncelebrujących Mszę św. był ks. Zygmunt Wróbel, wieloletni proboszcz m.in. parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Duchowny także dziękował za dar wieloletniego kapłaństwa oraz za dobre zdrowie.

– Dziękuję Bogu za to, że jeszcze trzyma mnie przy życiu, wiem, jak się nazywam i że jestem w stanie trafić do domu. Zdaję sobie jednak sprawę, że dożywam końca swojego kapłaństwa, bo przecież 56 lat posługi to jednak szmat czasu – powiedział ks. Zygmunt Wróbel.

Spośród 21 kapłanów wyświęconych 56 lat temu, żyje obecnie 10. Wśród jubilatów przybyłych na Jasną Górę byli m.in. ks. Stanisław Gębka oraz ks. Zdzisław Gilski.

BNO

Skip to content