„Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu”. W piątek 15 października archidiecezja częstochowska po raz kolejny będzie obchodziła Dzień Dziecka Utraconego. W tym roku, wydarzenie to będzie sprawowane w pięciu świątyniach na terenie archidiecezji.

Więcej o Dniu Dziecka Utraconego mówi jego koordynatorka, Ewa Słuszniak:

Zapraszamy 15 października do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka – czy to przed, czy po przyjściu na świat. W wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku czy aborcji. Zapraszamy także ich bliskich oraz tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dziecka na Dzień Dziecka Utraconego w archidiecezji częstochowskiej.

Tegoroczna celebracja Dnia Dziecka Utraconego będzie miał miejsce w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, kościele św. Ojca Pio w Radomsku, klasztorze Sióstr Bernardynek w Wieluniu, oraz w bazylice św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

W trakcie obchodów Różaniec w intencji rodziców po stracie, Eucharystia w ich intencji, a po niej – w Częstochowie – prelekcja ginekologa, położnika, specjalisty naprotechnologii, dr. n. med. Tomasza Kandzi: „Godność osoby ludzkiej jako niezbywalna wartość od samego poczęcia”. Zakończymy adoracją, podczas której każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci, symbolizujące jego utracone dziecko.

Szczegółowy plan tegorocznego Dnia Dziecka Utraconego można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia. Dzień Dziecka Utraconego w naszej archidiecezji odbędzie się pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo.

Skip to content