Dzień Ojca w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie

23 czerwca to z pewnością wyjątkowa data dla wszystkich ojców, gdyż właśnie wtedy obchodzone jest ich święto. Z tej okazji w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie odprawiona została uroczysta Msza św.

Ks. Damian Kwiatkowski, moderator formacji liturgicznej „Dobro Liturgii”, wyjaśnił dlaczego Eucharystia ta była wyjątkowa:

– Trwamy rocznym programie formacyjnym. Spotykamy się mniej więcej co miesiąc w ramach naszej grupy liturgicznej. Mamy taki zwyczaj, że na Dzień Ojca sprawujemy Mszę św. To jest dla nas spotkanie podsumowujące. Oddajemy się wówczas Bogu, ale też modlimy się za wszystkich naszych ojców o błogosławieństwo, myśląc też o całych rodzinach, korzystając z tej sposobności. Nie jesteśmy przywiązani do miejsc. Zazwyczaj mamy spotkania formacyjne, ale od czasu do czasu uczymy się liturgii poprzez jej celebrowanie, a 23 czerwca wybraliśmy do tego celu to miejsce. Święty Józef bowiem wydał nam się najbardziej stosowny do tego, żeby zawierzać przez jego wstawiennictwo wszystkich naszych ojców. Korzystaliśmy też z otwartości parafii, księdza proboszcza i przezacnych księży wikariuszy, którzy udostępnili nam ogrody, po to by mieć część integracyjną, sposobność do rozmowy, a także podsumowania roku pracy formacyjnej.

Ks. Jacek Kijas, wikariusz parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie, nie krył zadowolenia, iż uroczysta Eucharystia z okazji Dnia Ojca miała miejsce właśnie w jego parafii:

– Znamy wspólnotę „Dobro Liturgii”. Działa ona w dużej mierze w związku z ruchem „Światło Życie”. Bardzo się cieszymy, że zechcieli na koniec swojego roku formacji spotkać się właśnie w naszej parafii św. Józefa. Sprawowali tutaj Eucharystię, a potem przeżywali Agapę w naszych ogrodach. To piękne, że mogliśmy się zgromadzić razem i jako kościół modlić się za ojców w ich dzień i wzajemnie za siebie, bo to nieustannie nam potrzebne.

Msza św. z okazji Dnia Ojca odbyła się Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie o godzinie 10:30. Na Eucharystii pojawiło sporo parafian, świętujących w ten duchowy sposób.

WS

Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Skip to content