Dzień Solidarności z Afganistanem w Dolinie Miłosierdzia

W najbliższą niedzielę 5 września, w Dolinie Miłosierdzia odbędzie się Dzień Solidarności z mieszkańcami Afganistanu. Nabożeństwu będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Wydarzenie to ma związek z drastycznie pogarszającą się sytuacją afgańskich obywateli, wskutek przejmowania władzy w Afganistanie przez Talibów. O szczegółach kryzysu w Afganistanie i zaangażowaniu Kościoła katolickiego w pomoc Afgańczykom mówi bp Andrzej Przybylski:

Wszyscy doskonale wiemy jak trudna sytuacja jest w Afganistanie po wycofaniu wojsk amerykańskich. Dramat tysięcy ludzi. Dla nas chrześcijan dramat o tyle większe, że oprócz takie humanitarnej – ludzkiej tragedii, jest też taka tragedia bardzo duchowa. Z bólem przeczytałem taką informację, że teraz w Afganistanie prawdopodobnie nie ma żadnego katolickiego księdza. Nie ma tam Mszy św., ani innych sakramentów. Tym bardziej my – chrześcijanie – jesteśmy wezwani do solidarności z ludźmi mieszkającymi w Afganistanie.

W związku z tragedią mieszkańców Afganistanu, Dolina Miłosierdzia organizuje w niedzielę dzień poświęcony modlitwom w intencji ofiar terroru, a zwłaszcza tamtejszych chrześcijan. Bp Andrzej Przybylski zaprasza do wzięcia udziału w niedzielnym nabożeństwie:

Wszystkich, którzy chcą i mogą bardzo serdecznie zapraszam 5 września na Mszę św. w tej intencji, w Dolinie Miłosierdzia. Spotykamy się o godz. 15:00 na koronce do Bożego Miłosierdzia, w tym nabożeństwie będziemy się szczególnie modlić o miłosierdzie i o pokój w Afganistanie. A potem o godz. 15:30 będę sprawował Mszę św. Właśnie w duchu naszej solidarności z narodem afgańskim. Będziemy przyjmować Komunię św., której owoce chcemy przeznaczyć właśnie dla tych, którzy z takich czy innych powodów w ogóle tej Komunii tam w Afganistanie nie mają.

Podczas nabożeństwa będzie także możliwość wsparcia Caritas w udzielaniu pomocy humanitarnej mieszkańcom Afganistanu, którzy koczują w obozach uchodźców m .in. przy granicy z Pakistanem.

Skip to content