„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata” – powiedziała Matka Boża, objawiając się w 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli we włoskim Montichiari. Od tamtej pory, każdego roku o godz. 12.00, Kościół zwraca się w stronę Maryi, prosząc ją o szczególne błogosławieństwo. W tym roku jedną z podjętych częstochowskich inicjatyw będzie Msza św. sprawowana na Jasnej Górze.

Do udziału w modlitwie, a także innej wyjątkowej chwili zaprasza Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II w Częstochowie:

– Ósmego grudnia, w Godzinie Łaski, Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II – wspólnie z Fundacją Życiu TAK – podejmuje szczególną inicjatywę. Na Jasną Górę przywieziony zostanie Dzwon Nienarodzonych, który peregrynuje po Polsce.

Dzwon „Głos Nienarodzonych” ustawiony zostanie w pobliżu figury Niepokalanej na Błoniach Jasnogórskich. Jak dodaje Grzegorz Nienartowicz – najważniejszym punktem grudniowego dnia będzie jednak Eucharystia, sprawowana w częstochowskim sanktuarium o godz. 12.00:

– Tego dnia skupiamy się przede wszystkim na modlitwie. Zapraszamy na Eucharystię wszystkich obrońców życia oraz każdego, kto pragnie włączyć się do wspólnej modlitwy.

Wspólna modlitwa oraz uderzenie w Dzwon Nienarodzonych mają budzić sumienia ludzi, uwrażliwiać i prowadzić do zmian w poszczególnych państwach na płaszczyźnie legislacyjnej.

ABK

Skip to content