Edycja św. Pawła zaprasza na spotkanie dla singli

Instytut Świętej Rodiny działający przy Edycji Świętego Pawła organizuje w najbliższą sobotę 12 lutego spotkanie w domu rekolekcyjnym księży paulistów w Masłońskich k. Poraja. Spotkanie to adresowane jest do osób powyżej 35. roku życia, które wciąż poszukują swojej tzw. drugiej połówki.

Najlepszym czasem do szukania partnera są czasy szkolne i akademickie. Jeśli w tym czasie nie uda się go komuś znaleźć lub relacja się nie uda, po zakończeniu nauki, w wirze pracy już jest trudniej kogoś spotkać. Właśnie dlatego Instytut Świętej Rodziny księży paulistów rozpoczął cykl spotkań dla osób między 35 a 50 rokiem życia, które mogą przystąpić do sakramentu małżeństwa. O szczegółach sobotniego spotkania opowiedziała jego koordynatorka Joanna Gawęda:

Idea jest taka, że stworzyliśmy tutaj z Instytutem Świętej rodziny taki program właśnie dla społeczności, która bardzo chce kogoś spotkać, ale ma jakieś swoje lęki. To jest w ogóle związane z takim duszpasterstwem dla osób stanu wolnego 35+, czyli osób, które długo czekają na współmałżonka i z jakichś przyczyn im nie wyszły poprzednie relacje. Wiadomo, że nie ma się już 20 lat i trochę realniej się patrzy na życie.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 28 grudnia w księgarni przy ul. 7 Kamienic w Częstochowie i miało bardzo luźną formułę, połączoną z konferencją. Sobotnie spotkanie przewidziane zostało jako możliwość poznania się, zamienienia kilku słów czy złapania kontaktu z innymi osobami. Oprócz konferencji, przewidziano tzw. „szybkie randki”, a po nich czas na kawę i herbatę:

Robimy takie wydarzenie „szybkich randek”, to może brzmi troszkę kontrowersyjnie, ale dajmy sobie szansę na poznanie się. Jakby na takie zobaczenie do kogo mi blisko, z kim mi łatwiej iskrzy. Szybkość polega na tym, że każdy z uczestników będzie miał ze sobą możliwość porozmawiania 5 minut i to jest moment, kiedy się można np. wymienić telefonem. I wtedy już widać czy klei nam się rozmowa, czy się śmiejemy, czy jest nam po prostu dobrze w towarzystwie tej drugiej osoby.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w Domu Rekolekcyjnym Jezusa Mistrza w Masłońskich, przy ul. Sportowej 1. Około godz. 19:00 planowana jest też wspólna kolacja. Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie Księgarni Świętego Pawła.

Instytut Świętej Rodziny planuje w ramach cyklu zorganizowanie rekolekcji w dniach 22-24 kwietnia. O szczegółach będziemy jeszcze informować. Poniżej można znaleźć obszerną wypowiedź, w której Joanna Gawęda omówiła m.in. ideę, jaka kryje się za cyklem spotkań dla osób stanu wolnego oraz przedstawiła rekolekcyjne plany Instytutu właśnie na kwiecień:

Skip to content