Edycja Świętego Pawła „Solidarna z Ukrainą”

Pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” organizowana jest akcja pomocy uchodźcom, do udziału w której zaprasza chętnych Edycja Świętego Pawła. Celem inicjatywy jest wspieranie osób poszkodowanych wojną poprzez zakup książki w ich rodzimym języku.

Więcej na ten temat mówi ks. Cyprian Kostrzewa, któremu obecna sytuacja w Ukrainie jest szczególnie bliska:

– Zostałem skierowany do pracy w Towarzystwie Świętego Pawła we Lwowie, gdzie pracowałem przez 4,5 roku. Do Polski wróciłem 2 miesiące przed wybuchem wojny. Lata pracy w Ukrainie spowodowały, że jestem z nią szczególnie związany. Mam tam wielu przyjaciół. Poza pracą wydawniczą chciałem też włączyć się do pomocy. Udało się to zrobić przy współpracy z ks. Mariuszem Krawcem, dyrektorem Wydawnictwa Świętego Pawła na Ukrainie. Stąd właśnie idea tej akcji oraz hasło „Solidarni z Ukrainą”.

Za dobrowolną ofiarę nabyć można zarówno książki dla dorosłych, jak i młodszych czytelników:

– Dla dzieci mamy kolorowanki oraz tekturowe książeczki, które rodzice mogą wykorzystać do nauki maluchów różnych modlitw. Dla młodzieży mamy Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Biblię – fragmenty na wszystkie wypadki życia. Są też różnego rodzaju plansze katechetyczne oraz mszały w języku ukraińskim.

W Częstochowie publikacje w języku ukraińskim dostępne są w Księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 kamienic.

ABK

Skip to content