Epifania o rozeznaniu

W parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie już po raz czwarty, od 3 do 6 stycznia, odbywać się będą rekolekcje przed Uroczystością Objawienia Pańskiego. Spotkanie w pallotyńskiej parafii odbędzie się pod hasłem: „Rozeznanie. Co się czynić powinno”. Nawiązuje ono do tradycji oktaw Epifanii, zapoczątkowanych przez św. Wincentego Pallottiego w 1836 r.
Jak powiedział bp Andrzej Przybylski, który będzie jednym z prowadzących rekolekcje, dobrze jest przygotować się odpowiednio duchowo do Uroczystości Objawienia Pańskiego:
– Pomysł bardzo dobry księży pallotynów, żeby to Objawienie nie było tylko jednorazowym, bo to jest ta Tajemnica Światła. My czasem idziemy do Pana Boga w ciemno, ale dlatego, że wierzymy, że tam jest światłość. Stąd pomysł, żeby w trakcie tych trzech dni sprawować takie nabożeństwa światła i do tego homiletyczne przygotowanie do uroczystości.
Każdy dzień Epifanii rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu, po niej zostaną odprawione Msze św, którym będą przewodniczyć: bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej; bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej; abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz ks. Zenon Hanas SAC, wyższy przełożony pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.

Plan Epifanii
3 stycznia, niedziela
• 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
• 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Galbasa SAC
4 stycznia, poniedziałek
• 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
• 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego
5 stycznia, wtorek
• 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
• 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego
6 stycznia, środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego
• 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu
• 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Zenona Hanasa SAC

Osoby, które nie wezmą udziału w wydarzeniu mogą posłuchać nauk rekolekcyjnych poprzez transmisję w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM.

ZD

CATEGORIES
TAGS
Share This