EwangeliBus zawitał do parafii św. Zygmunta

W niedzielę 14 sierpnia parafia św. Zygmunta w Częstochowie gości wędrowną grupę ewangelizacyjną, podróżującą „EwangeliBusem”, czyli mobilną rozmównicą i amboną w jednym. Jak podkreślają podróżnicy, inspiracją dla ich inicjatywy był sposób nauczania Jezusa, który głosił Dobrą Nowinę podróżując.

O szczegółach inicjatywy i pobycie EwangeliBusa w parafii św. Zygmunta mówi jego kierowca, ks. Łukasz Plata:

Ewangelibus, czyli mobilna rozmównica, słuchalnica i ambona – ufamy, że jest to pomysł, który przyszedł od Ducha Świętego, dlatego, że po ludzku pewnie trudno byłoby to sobie wymyślić. Z jednej strony jest to bardzo prosty sposób, wzorowany na tym, co Jezus czynił, a więc przemierzał wioski i miasta głosząc Słowo Boże. Ale jest to też odpowiedź na to, co dzieje się dzisiaj w Kościele. Można powiedzieć, że jest to odpowiedź na potrzebę człowieka i odpowiedź na to zaproszenie papieża Franciszka, żeby wychodzić do ludzi.

Ks. Łukasz Plata

Praktyka pokazuje, że tam gdzie pojawia się EwangeliBus, tam dzieją się cuda. Ks. Łukasz w swoim nauczaniu posiłkuje się licznymi świadectwami osób, których życie się zmieniło dzięki działaniu Ducha Świętego, wyproszonym na „ewangelibusowych” nabożeństwach:

Te świadectwa, które głoszę, to świadectwa z posługi od 2015 roku. W 2014 roku przeżyłem nawrócenie w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie i tam zrodziło się u mnie ogromne pragnienie ewangelizacji i życia w Duchu Świętym. To są świadectwa, które otrzymuję po rekolekcjach. Osoby, które czegoś doświadczyły, napisały maila do nas na stronę. Jesteśmy pewni, że są to prawdziwe historie, bo są zrodzone z pragnienia by podzielić się tym, czego doświadczyliśmy.

Zespół ewangelizatorów spędzi w parafii św. Zygmunta cały dzień, spotykając się z wiernymi podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. Ponadto wieczorem, na godz. 19:00 zaplanowano wspólne nabożeństwo charyzmatyczne dla wszystkich wiernych, nie tylko z parafii św. Zygmunta, podczas którego będzie można zanosić swoje intencję i poprosić o modlitwę wstawienniczą. Następnie ewangelizatorzy pojadą dalej – jak sami mówią – tam, gdzie zaprowadzi ich Duch Święty.

Skip to content