Festyn Rodzinny na Starym Mieście – wystartuje już po raz trzeci

16 czerwca parafia Świętej Rodziny wraz ze Szkołą Podstawową nr 35 i częstochowską Strażą miejską organizuje III Festyn Rodzinny na Starym Mieście. Cel jest jeden – sfinansować wakacje dla dzieciaków.

O tym, jakie atrakcje czekają na uczestników mówi jeden z organizatorów – wikariusz parafii Świętej Rodziny ks. Łukasz Sakowski:

– Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii, dzielnicy Starego Miasta, ale i całej Częstochowy na festyn. Mamy wiele atrakcji. Nasz festyn rozpoczniemy o godzinie 14.00, wówczas też rozpoczną się zapisy na bieg katedralny wokół naszej Bazyliki. Nie będzie liczyć się zwycięstwo, ale udział, bo festyn odbywa się pod hasłem ,,Wybiegaj dzieciom wakacje”. Na bieg zapraszamy wszystkich uczestników. Po biegu katedralnym będą występy dzieciaków z Przedszkola nr 21, ze Szkoły Podstawowej nr 35. O godzinie 15 zapraszamy na spotkanie z ks. Sebastianem Koseckim. Ksiądz mieszkał też na terenie naszej parafii przez kilka lat, chodził do naszej szkoły, dlatego cieszymy się, że z nami będzie. Potem będzie Mam talent, można zapisywać się ze swoimi piosenkami, tańcami, z różnymi umiejętnościami. Później rozlosujemy główne nagrody, bo chcę zaznaczyć, iż przez cały dzień będzie losowanie fantów przed naszą bazyliką. Do wygrania m.in. hulajnogi, bon do galerii o wartości 500 zł i wiele innych. Dla dzieci będą też dmuchańce, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, zabawy, gry sportowe, będzie wóz strażacki. Nie może Was zabraknąć. Pomóżcie nam zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej dzielnicy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.

Skip to content