Figura Matki Bożej znów sprofanowana

Figura NMP/fot. parafia Św. Pierwszych Męczenników Polski

Na terenie parafii Św. Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie doszło do profanacji figury Matki Bożej. Nieznani sprawcy zdewastowali wizerunek Najświętszej Maryi Panny, uszkadzając jej dłonie. To kolejne zbezczeszczenie symboli chrześcijaństwa na terenie archidiecezji częstochowskiej.

Do sytuacji doszło w nocy z 17 na 18 lutego – tłumaczy proboszcz parafii ks. Stanisław Jasionek:

– To dla mnie bardzo smutne wydarzenie. Nigdy w naszej parafii nie działo się coś takiego. O profanacji figury poinformowano mnie dzisiaj rano. Matka Boża miała odłupane dłonie. Był to bardzo smutny widok. Pierwsza myśl, która mi się nasunęła to odmówienie na miejscu cząstki różańca.

Niestety to nie pierwszy akt wandalizmu na terenie Częstochowy. Podobna sytuacja zdarzyła się we wrześniu ubiegłego roku na terenie parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Blachowni. Dodatkowo zniszczony został również krzyż- Każdy taki akt przyjmujemy z wielkim smutkiem – mówi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej:

– Szczególnie w Częstochowie. Mieście, nad którym króluje Sanktuarium Matki Bożej, a pielgrzymi przyjeżdżają tu z całego świata. Wydawałoby się, że w Częstochowie wizerunki NMP powinny być otoczone szczególnym szacunkiem. Chcemy wierzyć, że było to nieprzemyślane, niedojrzałe działanie. Chcemy wierzyć, że nie wynikało z zamierzonego aktu wandalizmu. Modlimy się za sprawców.

Figura Matki Bożej na terenie parafii św. Pierwszych Męczenników Polski stała nietknięta przez kilkanaście lat. Pierwsze nabożeństwo ekspiacyjne za jej profanację odbędzie się 19 lutego podczas Drogi Krzyżowej.

ABK

Figura NMP/fot. parafia Św. Pierwszych Męczenników Polski
Skip to content