Finał archidiecezjalnych mistrzostw w piłce nożnej LSO rozstrzygnięty

W sobotę 26 marca w Hali Sportowej w Konopiskach rozstrzygnięto finał mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej w Piłce Nożnej Halowej.

Lektorzy oraz ministranci stanęli do wspólnych rozgrywek, które pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny. Te będą reprezentować Częstochowę w mistrzostwach Polski.

– Wyłoniliśmy naszych zwycięzców, czyli reprezentantów, którzy w czerwcu pojadą do Koszalina na Mistrzostwa Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta. W finale naszych mistrzostw wzięło udział 11 drużyn. Był to bardzo dobry czas, dużo emocji z dobrym sportem. Graliśmy przez kilka miesięcy, najpierw był etap dekanalny, później regionów, a teraz diecezjalny. Przed nami etap ogólnopolski – podsumował ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wielu zawodników, mimo młodego wieku, ma wieloletnie doświadczenie w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jest to. m.in. grupa ministrantów z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej.

– Nasi ministranci w Liturgicznej Służbie Ołtarza uczestniczyli już jako dzieci komunijne. Można na nich zawsze liczyć, nie tylko podczas niedzielnej Eucharystii, ale też w czasie nabożeństw i kościelnych uroczystości. Są fanami sportu, wygraliśmy turniej rejonowy w Radomsku. Tutaj zdobyliśmy trzecie miejsce, co nie jest złym wynikiem – mówił ks. Sławomir Galasiński, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej.

W kategorii „ministrant” wygrała drużyna z parafii św. Jacka w Borze Zapilskim. W kategorii „lektor młodszy” zwyciężyła parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach. Najlepsi w kategorii „lektor starszy” okazali się posługujący w parafii św. Maksymiliana w Radomsku. To właśnie te drużyny będą reprezentować Częstochowę w XVII Mistrzostwach Polski o Puchar KnC w Piłce Nożnej Halowej 27-28 czerwca w Koszalinie.

BNO

 

Skip to content