Fundacja Świętego Barnaby dla Papieża

swietlica

Podopieczni Fundacji Świętego Barnaby przygotowują się do przyjazdu Papieża Franciszka. Bezdomni wykonali już łódkę i obraz jako dary dla głowy Kościoła. Wszystkie grupy wiekowe mają swoje zadania, o których opowiada siostra Milena:

– Chcemy w króciutkich reportażach filmowych pokazać, w jaki sposób Częstochowa w różnych grupach wiekowych oczekuje i przygotowuje się do przyjazdu Papieża Franciszka. Były już spotkania z ludźmi bezdomnymi, którzy przygotowali łódź piotrową, młodzież przygotowała księgę duchowych darów i swoich pięknych świadectw, którą pragną ofiarować Papieżowi. Dzisiaj natomiast widzimy, że dzieci ze świetlicy Fundacji Świętego Barnaby tak naprawdę już są gotowe na spotkanie z Papieżem. W tej świetlicy, wśród radosnych, rozbawionych dzieci Papież Franciszek już jest obecny. Namalowały piękne laurki dla Papieża Franciszka, a nawet prace plastyczne przedstawiające najpiękniejsze miejsca, do jakich chciałyby zaprosić Papieża. Tak właśnie przechodzimy przez wszystkie grupy wiekowe, począwszy od dzieci, przez młodzież, po ludzi dorosłych, tak aby wszyscy w naszym mieście doświadczyli bliskości i radości obecnego wśród nas Papieża Franciszka.

Przygotowania obejmują sferę duchową, ale i materialną, której wyrazem są pełne emocji dary podopiecznych Fundacji Świętego Barnaby.

AD