[Galeria] Wielka Sobota to czas milczenia i adoracji w Grobach Pańskich

Wielka Sobota jest czasem, w którym wierni przybywają do Grobów Pańskich by w ciszy adorować Najświętszy Sakrament. Przygotowaliśmy małą galerię zdjęć, która przedstawia Groby Pańskie z niektórych częstochowskich parafii.

Rzecznik archidiecezji częstochowskiej ks. Mariusz Bakalarz wyjaśnia, że w adoracji Grobów Pańskich najważniejszy jest Najświętszy Sakrament:

Ze względu na to ,że w Wielki Piątek dokonała się Męka Pańska, w polskiej tradycji przenosi się Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji, nazywanym w Polsce Grobem Pańskim. I to nie figura Jezusa jest najważniejsza a Najświętszy Sakrament, który jest tam okryty welonem i adorowany. Towarzyszymy Jezusowi w tej wielkiej ciszy, która rozpoczęła się w Wielki Piątek i która będzie wypełniać całą Wielka Sobotę.

Temu okresowi ciszy i milczenia w Kościele towarzyszy zaduma nad męką Zbawiciela ale także nad własnym życiem. Poniżej prezentujemy zdjęcia Grobów Pańskich, przy których częstochowscy wierni mogą oddać się wielkosobotniej refleksji.

Skip to content