Dzwon „Głos Nienarodzonych” dotarł na Jasną Górę. Jego celem jest poruszanie sumień i przypominanie o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego. Jak co roku w Kaplicy Cudownego Obrazu w czasie trwania „Godziny łaski dla świata” odprawiono też Mszę św. w intencji ochrony życia. Nabożeństwo odprawione zostało 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Stajemy dziś przede wszystkim do modlitwy jako chrześcijanie, którym nie może być obojętne żadne życie. Prosimy Niepokalnie Poczętą Matkę Bożą, aby stawiała się u swojego Syna w intencji poczętych, ale nienarodzonych dzieci zagrożonych przecież nie tylko aborcją, ale też chorobami i wadami. Wierzymy, że za pośrednictwem Bożej Łaski możliwe są cudy uzdrowień i o to dziś też prosimy – mówił Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II w Częstochowie:

Dzwon „Głos Nienarodzonych” ustawiony został na Błoniach Jasnogórskich w pobliżu jednego z wejść na teren klasztoru. Wspólna modlitwa oraz uderzenie w Dzwon Nienarodzonych mają budzić sumienia ludzi, uwrażliwiać i prowadzić do zmian w poszczególnych państwach na płaszczyźnie legislacyjnej.

– To wyjątkowy dzień, w którym szczególną uwagę zwracamy na poczęte, ale nienarodzone dzieci. Dbanie o ich bezpieczeństwo to obowiązek każdego z nas. Opowiedzenie się za postawą miłości i obrony każdego życia jest wpisane w chrześcijańską tożsamość. Działań na rzecz nienarodzonych dzieci jest coraz więcej, ale nadal jest to kropla w morzu potrzeb – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Ważnym elementem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest też „Godzina łaski dla świata”. Geneza tej modlitwy łączy się z objawieniem Maryi pielęgniarce Pierinie Gilli z 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech.

Skip to content