Pod hasłem „Bieg krwi” odbyła się w Częstochowie gra terenowa dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wypełniali na trasie konkretne zadania, aby wspólnie dotrzeć do Sanktuarium Krwi Chrystusa.

Jak tłumaczy proboszcz częstochowskiej parafii św. Zygmunta ks. Jacek Marciniec, odpowiedzialny z organizację wydarzenia – zabawa na świeżym powietrzu wpisuje się w program tegorocznych rekolekcji wielkopostnych:

– Nasze rekolekcje prowadzi misjonarz krwi Chrystusa ks. Łukasz Tarnowski, dlatego też chcemy przemieścić się od naszej parafii do Sanktuarium Krwi Chrystusa. „Bieg krwi”, ponieważ Jezus odkupił nas wszystkich swoją krwią. Jest to też związane z różańcem do krwi Chrystusa, którego się uczymy.

Z inicjatywy gry terenowej cieszy się mama jednej z uczestniczek. Jak mówi, tego typu wydarzenia to wspaniała okazja do integracji:

– Uważam, że jest to bardzo dobra inicjatywa. Dzieci mogą się trochę poruszać i czegoś nowego się dowiedzieć.

Po znalezieniu wszystkich wskazówek, umieszczonych na trasie prawie sześciu kilometrów, dzieci dotarły do celu, czyli relikwii krwi Chrystusa w Sanktuarium św. Kaspra del Bufalo.

ABK

Skip to content