Jazz tradycyjny, melodyjne Jam Session i Parada Nowoorleańska od Placu Biegańskiego aż do pomnika Louisa Armstronga – tak w Częstochowie zapowiada się najbliższy weekend, który obfitować będzie w różnorodne muzyczne wydarzenia. Wszystko to w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring, który rozpocznie się już 3 września.

Pierwszy z koncertów odbędzie się w Filharmonii Częstochowskiej, która współorganizuje przedsięwzięcie razem Polskim Stowarzyszeniem Jazzu Tradycyjnego. O tym, co ciekawego już niedługo się wydarzy mówi dyrektor Filharmonii Adam Klocek:

– Ze względu na pandemię Festiwal przesunięty został z czerwca na teraz. Zaczynamy 3 września o godz. 18.00 Paradą Nowoorleańską od Placu im. W. Biegańskiego do Placu im. Louisa Armastronga. Później, o godz. 19.00 zapraszamy Państwa do Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej na uroczyste otwarcie festiwalu i wręczenie statuetki Honorowego Swingującego Kruka wybitnemu holenderskiemu skrzypkowi Timowi Kliphuisowi, który wystąpi z zespołem Siergieja Wowkotruba „Gypsy Swing Quartet”. Następnie zaprezentuje się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej.

Po koncercie melomani zaproszeni są do szklanego pawilonu na częstochowskim Starym Rynku, gdzie jazzowe rytmy zapewni Darek Ziółek Swing Collective. W sobotę i niedzielę oczywiście kolejne wydarzenia:

– W sobotę o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej występ naszej rodzimej wspaniałej grupy. Po koncercie, o godz. 22.00 zapraszamy ponownie na Stary Rynek. Będzie to Jam Session w wykonaniu Tadora Swingtet’a. W niedzielę natomiast zapraszamy na ul. Jazzową, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się piknik.

XVI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring Częstochowa objęty jest patronatem medialnym Radia Fiat.

ABK

Skip to content