III Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

radio fiat krzysztof rygalik wyzsze seminarium 8

Miała dziś miejsce III Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Uroczystość rozpoczęła się od spotkania ministrantów i lektorów z rektorem Seminarium, ks. drem Andrzejem Przybylskim. W południe uczestnicy pielgrzymki przyjęli Eucharystię koncelebrowaną pod przewodnictwem arba Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Ministranci uczestniczyli w pielgrzymce z powodów osobistych. [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/seminarium.mp3]

Wśród uczestników znaleźli się ceremoniarze, lektorzy i ministranci ze swoimi duszpasterzami i opiekunami. Pielgrzymi przybywali nie tylko z Częstochowy, ale także z parafii często oddalonych od miasta.

Krzysztof Rygalik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content