Dzisiaj o. Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Paulinów obchodzi imieniny. Z tej okazji wierni modlili się podczas uroczystej Mszy św. wspólnotowej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

O. Arnold Chrapkowski jest Generałem Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Jego imieniny to okazja do spotkania przeorów klasztorów paulińskich z Polski oraz zagranicy. Kilkudziesięciu duchownych, wspólnie z wiernymi, modliło się podczas uroczystej Eucharystii. Jak mówią o. Ignacy Rękawek i o. Andrzej Grad, imieniny to czas szczególnej modlitwy oraz zjednoczenia przy sercu Matki Bożej.

– Polecamy dostojnego solenizanta, prosząc dla niego o zdrowie i opiekę Bożą na każdy dzień Jego życia.

– Dzień imienin przełożonego generalnego jest dla naszej Wspólnoty piękny. Jako paulini możemy się spotkać na wspólnej Eucharystii, później kolacji. Zjeżdżają się ojcowie z różnych stron Polski oraz innych krajów, dlatego ten dzień jest dla nas bardzo radosny.

Jak dodaje o. Dariusz Cichor – o. Chrapkowski uosabia jedność Zakonu, jego duchową i podmiotową zwartość.

– Wspólnota gromadzi się wokół Niego jak wokół Ojca. Chcemy złożyć Mu życzenia, aby Jego posługa była oparta na Woli Bożej w stosunku do naszego Zakonu. Aby miał tę wytrwałość ducha i głębokie rozeznanie, w jaki sposób kierować naszą Wspólnotą. Jednocześnie wszystko dokonuje się w duchu wspomnienia św. Pawła Pierwszego Pustelnika, który jest patronem naszej Wspólnoty Zakonnej. Przez jego wstawiennictwo prosimy Boga, abyśmy potrafili pełnić powierzoną nam misję

Podczas Mszy św. homilię wygłosił o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów. Podkreślił, że doroczne spotkanie na Jasnej Górze, w dniu imienin o. Arnolda Chrapkowskiego, to czas podejmowania aktualnych kwestii związanych z życiem zakonnym oraz wyzwaniami duszpasterskimi.

ABK/ABK/Radio Jasna Góra

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content