Dziś (wtorek 10 października) w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 10:00.

Mszę św. koncelebrował m.in. ks. abp Wacław Depo, ks. bp Andrzej Przybylski oraz ks. bp Grzegorz Kaszak z diecezji sosnowieckiej.

W swojej homilii metropolita częstochowski mówił o konieczności słuchania Boga.

Trzeba Boga słuchać i posłuchać, to znaczy potwierdzać wewnętrznie to, co się słyszy. Służba Bogu i bliźniemu jest autentyczna, gdy jest owocem słuchania Boga – mówił podczas Mszy św.

Ks. abp mówił również o niebezpieczeństwie fragmentaryzacji wiary – jak podkreślał, nie jest jest ona tylko kulturą ale osobowym spotkaniem z Bogiem. Wspominał również znaczenie akcji różańcowej, która odbyła się w całej Polsce w minioną sobotę.

Modlitwa jest spotkaniem dwóch pragnień: serca Bożego i serca ludzkiego. Dziękujemy Bogu za piękny dar akcji Różaniec do granic, który był, jest i będzie przebijaniem się z Maryją od Dary Ducha Świętego – mówił ks. abp Wacław Depo.

 

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content