W niedzielę 21 listopada w parafii Zesłania Ducha Świętego w Częstochowie miała miejsce uroczysta Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, która wpisała się w obchody jubileuszu 20-lecia wspólnoty parafialnej. Uroczystość była poprzedzona rekolekcjami intronizacyjnymi z o. Waldemarem Sojką CSsR. Mszy św. o godz. 17 przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Spotykamy się tu byśmy mogli wspólnie głośno powiedzieć „Króluj nam Chryste” i oddać Jezusowi władanie naszymi sercami. Jubileusz parafii jest czymś bardzo ważnym, ale nie możemy zapomnieć, że nie było by go gdyby nie Ten, który jest Mesjaszem. U podstaw wszystkiego musi być więc nasze wyznanie wiary, że nie mamy innych panów ponad Jezusa – mówił bp Andrzej Przybylski.

Uroczystości jubileuszu 20-lecia parafii rozpoczęły się w niedzielę 31 października o godz. 12.00, kiedy to abp Wacław Depo przewodniczył Mszy św. podczas której sakrament bierzmowania przyjęła młodzież parafialna. Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa była przedłużeniem tych uroczystości.

– Ostatnie dni, które spędziliśmy jako wspólnota parafii na rekolekcjach, były ostatnim etapem przygotowania do Intronizacji. Dojrzewanie do tej uroczystej chwili trwało jednak sporo dłużej i bardzo cieszymy się, że dzisiaj przychodzi zwieńczenie tej pracy. Zapraszamy dziś Chrystusa do tego, żeby królował w naszych sercach – mówił proboszcz parafii ks. Artur Stopikowski.

W Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa wzięli udział przedstawiciele różnych profesji, grup społecznych i wspólnot.

Skip to content