Po raz kolejny posłowie Prawa i Sprawiedliwości przybyli na jasnogórskie rekolekcje. Spotykają się w październiku m.in. dla upamiętnienia faktu podjęcia dwa lata temu przez Trybunał Konstytucji decyzji o ochronie życia dzieci nienarodzonych oraz dla uczczenia św. Jana Pawła II z okazji obchodzonego w październiku Dnia Papieskiego.

– Na rekolekcje zapraszamy wszystkich naszych kolegów parlamentarzystów – mówił Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii:

– Oczywiście nie wszyscy mogą przyjechać, bo różne mają obowiązki w całej Polsce ale zapraszamy cały klub Prawa i Sprawiedliwości do udziału. Te rekolekcje będą skrócone przez to, że mamy w czwartek posiedzenie Sejmu. Nie mniej jednak mam nadzieję, że z nich skorzystamy, bo formowanie jest nam potrzebne w codziennej pracy.

Minister Uściński podkreślał, że choć posłowie mają politykę, rodzinę i muszą to wszystko wspólnie połączyć, to nie wolno im zapominać o Bogu. Również Jan Krzysztof Ardanowski, członek Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy prezydencie RP oraz były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi mówił, że Jasna Góra dla niego osobiście jest ważnym miejscem:

– Ja jestem tutaj często, bo mam taką potrzebę, żeby często tutaj bywać. Dla mnie jest to ważne i to też jest taki element pokazywania osobistego przywiązania do Kościoła. Nie traktuję tego w kategoriach promocji czy jakiegoś urobku, a wprost przeciwnie – pokazania też mojej osobistej postawy.

W trakcie rekolekcji posłowie spotkali się również w auli Tygodnika Katolickiego Niedziela z przedstawicielami mediów katolickich.

Rekolekcje Parlamentarzystów na Jasnej Górze

Skip to content