web_wieczor_milosierdziaMimo, że Rok Miłosierdzia w Kościele dobiegł końca, to dzięki młodzieży z rejonu zawierciańskiego zaangażowanej w Zawierciańską Scholę ŚDM wierni mogą spotykać się z Bogiem Miłosiernym. Wszystko za sprawą comiesięcznych Wieczorów Miłosierdzia.

Dziś (17 lutego) młodzi animowali czas w parafii NMP Królowej Polski w Zawierciu. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Krzysztof Sak – wikariusz tejże parafii.W słowach pozdrowienia ks. Sak zauważył, że dobrze jest, że dzięki posłudze muzycznej Zawierciańskiej Scholi ŚDM ludziom dane jest doświadczać Bożej miłości i miłosierdzia.

Homilię do licznie zgromadzonych w świątyni zawiercian wygłosił diakon Piotr Szeląg. W swoim słowie podkreślił znaczenie odpowiedzi człowieka na miłosierną miłość Boga. – Słyszymy w dzisiejszej Ewangelii słowa: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Właśnie, jeśli kto chce. Istotna jest nasza odpowiedź, nasza wola, jeśli chcemy. Miłosierny mówi do nas: Jeśli chcesz, bo Ja Bóg, chcę, czekam! – mówił dk. Szeląg.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy Wieczoru Miłosierdzia adorowali Najświętszy Sakrament. Towarzyszyły temu rozważania i modlitwy oraz piękny śpiew. Była okazja wysłuchać również świadectwa o Bożym Miłosierdziu. Następne spotkanie w III piątek marca, 17 marca w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu.

fot. Krzysztof Kolanus

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content