Pod hasłem: „Matko, prosimy Cię o pokój!”, w sobotę 1 października odbyła się 25. Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę. Na jasnogórskich błoniach Mszy św. dla Amazonek z całego kraju przewodniczył bp senior Antoni Długosz.

O pielgrzymce opowiedziała, a jednocześnie zwróciła się z apelem o szanowanie własnego zdrowia prezes Częstochowskich Amazonek Elżbieta Markowska:
– 25 lat tu przychodzimy dziękować Mateńce za to, że jesteśmy. Teraz też przyszłyśmy z darem, prosząc o błogosławieństwo i pokój dla naszych rodzin, dla całego świata. My jesteśmy takim przykładem i przesłaniem dla innych, żeby zauważyli jak ważna jest profilaktyka, jak ważne jest zdrowie.
Przed jasnogórskim szczytem zgromadziło się kilka tysięcy Amazonek wraz z rodzinami, w kolorowych strojach, z kwiatami słonecznika w dłoniach. Od początku pielgrzymowania Amazonek na Jasną Górę obecna jest z nimi s. Danuta Lipińska ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego:
– Tak się złożyło, że 25 lat temu przyszła do Jasnogórskiego Centrum Informacji Ania Stefańczyk i mówi – Siostro, chciałabym zorganizować pielgrzymkę ogólnopolską Amazonek, ale nie wiem od czego zacząć, do kogo iść. I tak to się zaczęło. Pomogłam jej dostać się do różnych ludzi, i od tamtej pory po prostu jestem.
List do uczestniczek pielgrzymki przesłała Pierwsza Dama RP Agata Kornnhauser-Duda, która jest Ambasadorką Kobiet z Rakiem Piersi w Polsce. Pielgrzymka zakończyła się minikoncertem bp. Antoniego Długosza.

Galeria: 25. Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę, fot. Zbyszek Derda/Radio Fiat

25 pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę, 01.10.2022 r.

Skip to content