Kana Band to zespół pochodzący z Ukrainy, który w czasie wojny aktywnie włącza się w pomoc dla swojego kraju. Muzycy odwiedzają różne parafie archidiecezji częstochowskiej grając koncerty i zbierając pieniądze dla potrzebujących Ukraińców. W niedzielę 3 kwietnia zespół przybył do parafii św. Zygmunta w Częstochowie, gdzie po Eucharystiach prezentował wiernym swoje utwory.

– Kana Band to muzycy, którzy już od ponad 15 lat tworzą muzykę chrześcijańską. Niestety okazją do koncertu jest wojna, to jest wkład, który zespół daje w pomoc swoim rodakom. Cieszymy się, że także w ten sposób możemy zaznaczyć naszą solidarność serc, tym bardziej, ze co dzień dopływają do nas naprawdę dramatyczne wiadomości z napadniętej Ukrainy – mówił proboszcz parafii ks. Jacek Marciniec.

Oprócz muzyki nie zabrakło także świadectw, które opowiadały o ostatnich wydarzeniach na Ukrainie. Były to historie muzyków i ich znajomych.

– Przez ostatni miesiąc cały czas jeździmy po różnych kościołach i opowiadamy o historiach, które przekazują nam nasi przyjaciele przebywający na Ukrainie. Bardzo często zwracają się do nas o bardzo konkretną pomoc, a my staramy się jak najszybciej jej im udzielać. Polacy są bardzo wspaniałomyślni i nikt tak jak oni nam nie pomaga, jesteśmy za to naprawdę bardzo wdzięczni – mówili członkowie zespołu Kana Band.

Wierni z parafii św. Zygmunta bardzo ciepło przyjęli zespół Kana Band, ich koncert został nagrodzony gromkimi brawami, a wielu parafian wsparło finansowo organizowaną kwestę.

Skip to content