W Święto Świętego Stanisława Kostki (18 września), patrona młodzieży w Polsce, na błoniach Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej odbyło się kolejne spotkanie pod nazwą “Kana Młodych”. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14:00. Wśród tegorocznych punktów programu znalazła się m. in. konferencja Marcina Zielińskiego, czy świadectwo Grzegorza Czerwickiego. Głównym punktem “Kany” była Eucharystia pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo.

Swoimi odczuciami ze spotkania podzielił się ks. Sebastian Kosecki:

-Myślę, że to wydarzenie jest wyjątkowe. To spotkanie, w którym młodzi mając na co dzień różne relacje z Kościołem, mogą spotkać żywego Jezusa. To jest taki bardzo duży konkret, którego dzisiaj potrzeba. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć, wcześniej jako kleryk po prostu przyglądałem się temu. Dziś już przyjechałem z grupą, więc wielkie wyrazy uznania dla organizatorów i dla Pana Boga, który tutaj działa. To jest dobry czas w wierze.

O wrażenia zapytaliśmy także młodych. Paweł opowiedział o tym, co jego zdaniem w całym wydarzeniu było najbardziej istotne:

-Przeżyliśmy właśnie to, co jest najważniejsze. Nie jakieś tam atrakcje, co też jest ważne, nie spotkania z ludźmi, ale właśnie to spotkanie z Jezusem. Bez tego nie będzie tej prawdziwej radości. Nie będzie tej prawdziwej wspólnoty, którą jako Kościół tworzymy.

Kolejna “Kana Młodych” już w przyszłym roku. O tym, kto powinien czuć się zaproszony mówił ks. Adam Polak, kierownik archidiecezjalnego referatu Duszpasterstwa Młodzieżowego i Akademickiego:

Do udziału w Kanie zaproszeni są wszyscy ludzie młodzi, którzy są przynajmniej w ósmej klasie szkoły podstawowej. Szczególnie kandydaci do bierzmowania, ale też ci, którzy już przyjęli bierzmowanie dawno temu, członkowie różnych wspólnot i ruchów młodzieżowych, ale zapraszamy wszystkich, którzy czują się młodzi duchem do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Na zakończenie tegorocznej “Kany Młodych”, po Mszy św. zebrani wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia.

Skip to content