Dekanat pajęczański był celem kolejnego dnia “Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, czyli wielkiej inicjatywy modlitewnej Kościoła częstochowskiego trwającej od 16 lipca do 20 sierpnia.

We wtorek 7 sierpnia w pielgrzymce po raz kolejny uczestniczył abp senior Stanisław Nowak, który przewodniczył Mszy św. o godzinie 7.00 w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, a po Eucharystii wyruszył wraz z innymi kapłanami do drugiej pajęczańskiej parafii – kościoła Wniebowzięcia NMP. Pierwsza grupa pielgrzymów po wyjściu z Pajęczna wyruszyła w kierunku Makowisk i Wąsosza Górnego. Druga grupa pielgrzymowała na trasie Kiełczygłów-Rząśnia-Biała Szlachecka-Dworszowice Pakoszowe.

We wtorek pielgrzymowali również: ks. prof. Marian Duda (inicjator “Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”), ks. dr Mikołaj Węgrzyn (rektor kościoła Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie i dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego), ks. Bogdan Ignasiak (proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie), ks. Szymon Gołuchowski (proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie), ks. Paweł Hadaś (proboszcz parafii św. Marcina w Siemkowicach), ks. Jarosław Sroka (proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej), ks. Bartosz Lubczyński, ks. Michał Jędrzejski, ks. Maciej Modrzejewski, dr Janusz Wojtyna (asystent pielgrzymowania) oraz Dawid Kalusche (kandydat do seminarium).

W środę 8 sierpnia “Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat brzeźnicki.

Zdjęcia: Aleksandra Mieczyńska, ks. prof. Marian Duda, Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content