Trwa wielka inicjatywa modlitewna i pokutna kapłanów Kościoła częstochowskiego w intencji powołań kapłańskich. W jej ramach od 16 lipca do 20 sierpnia codziennie w innym dekanacie biskupi, księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują od parafii do parafii modląc się i poszcząc.

W czwartek 16 sierpnia uczestnicy “Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przeszli przez dekanat kłomnicki. Czwartkowe pielgrzymowanie rozpoczęło się od Mszy św. w parafii św. Wawrzyńca DkM w Borownie. Dla abp. seniora Stanisława Nowaka, który przewodniczył Eucharystii, był to już 10 dzień uczestnictwa w “Modlitwie serc i stóp kapłańskich”. Po Mszy św. kapłani rozpoczęli pielgrzymkę w dwóch grupach. Trasa pierwszej z nich wiodła z Garnka przez Kłomnice, Rzerzęczyce do Witkowic. Druga grupa wyruszyła z Borowna w stronę Kruszyny, Widzowa i Zawady. Łącznie obie grupy przemierzyły ponad 30 km.

Dziś pielgrzymowali: ks. prof. Marian Duda, ks. Tomasz Dyjan (proboszcz parafii św. Stanisława BM w Witkowicach), ks. Grzegorz Dybaś, ks. Paweł Wróbel (jun.), ks. Jakub Raczyński i dr Janusz Wojtyna.

W piątek 17 sierpnia “Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat mykanowski.

Akcja modlitewna zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia. Do tego czasu pielgrzymi przejdą jeszcze kolejne cztery dekanaty – oprócz dekanatu mykanowskiego także: mstowski, olsztyński i żarecki.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content