Zakończył się 30 dzień “Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. We wtorek 14 sierpnia uczestnicy pielgrzymki przemierzali dekanat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku.

Pielgrzymowanie po radomszczańskim dekanacie rozpoczęło się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który po Mszy św. pieszo wyruszył na pielgrzymi szlak.

Dziś pielgrzymowali również m.in. ks. prof. Marian Duda, ks. Łukasz Dyktyński, ks. Piotr Hernoga i księża z dekanatu. “Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” po wyjściu z parafii NSPJ w dzielnicy Kowalowiec wyruszyła w dwóch trasach – pierwsza wiodła przez parafię św. Maksymiliana Marii Kolbego, parafię Miłosierdzia Bożego, a następnie parafię bł. Michała Kozala, św. Jadwigi Królowej, NMP Królowej Polski i św. Marii Magdaleny. Pielgrzymi z drugiej trasy odwiedzili parafię św. Rocha w Stobiecku Miejskim, kościół w Ładzicach, parafię św. Rozalii w Radziechowicach i parafię bł. Karoliny Kózkówny w Szczepocicach.

W środę 15 sierpnia “Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat gidelski. Akcja zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia, pielgrzymi przejdą jeszcze kolejne przez dekanaty: kłomnicki, mykanowski, mstowski, olsztyński i żarecki.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content