Kard. Marcello Semeraro modlił się na Jasnej Górze

Kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych modlił się na Jasnej Górze w drodze na beatyfikację ks. Jana Machy. Przybył tutaj w piątek, 19 listopada, przededniu uroczystości beatyfikacyjnych w Katowicach, bo jak podkreślił „będąc tak blisko, nie mógł nie pokłonić się Czarnej Madonnie”.

– Maryja jest jak Gwiazda Polarna, która wskazuje nam drogę, za Jej przykładem zmierzamy do świętości – powiedział prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych.

Odnosząc się do beatyfikacji ks. Jana Machy kard. Semeraro zwrócił uwagę, że życie tego syna Ziemi Śląskiej, który oddał życie w trzecim roku kapłaństwa, to piękny przykład dla młodych księży.

– Naszą wiarę przeżywamy w sposób szczególny, mocny w chwilach trudnych, w chwilach, kiedy napotykamy przeciwności, a on w czasie II wojny światowej został ścięty na gilotynie w katowickim więzieniu za wiarę i za miłosierdzie wobec bliźnich – przypomniał kard. Semeraro.

Kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych w katowickiej katedrze Chrystusa Króla o godz. 10.00 będzie przewodniczył Mszy św. beatyfikacyjnej ks. Jana.

Źródło: BPJG

Skip to content