„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – 9. Dzień Dziecka z Kanonikami w Mstowie

Fot. Radio Fiat/BNO

Dziewiąty już Dzień Dziecka z Kanonikami, który odbył się w niedzielę 26 maja w ogrodach klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie, przyniósł uczestnikom doskonałą pogodę, wysoką frekwencję oraz wspaniałe nastroje. Chociaż w nazwie imprezy pojawia się Dzień Dziecka, wydarzenie to, organizowane wspólnie przez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie oraz Gminę Mstów, skierowane było do całych rodzin.

Tradycyjnie, wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym. Po Nabożeństwie zarówno dzieci, jak i dorośli mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach.

Cieszymy się, że wspólnie z mieszkańcami gminy Mstów (i nie tylko) możemy celebrować wielkie święto rodzinne, jakim jest Dzień Dziecka, które w naszym przypadku przeżywamy w Dniu Matki. Wszystko, co promuje rodzinę, dobre relacje, wykorzystanie czasu w niedzielę na Eucharystię oraz rodzinne spędzenie czasu, jest dobre – mówił ks. Dawid Kover CRL, proboszcz mstowskiej parafii.

Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce, występy artystyczne, pokazy rycerskie, oraz demonstracje sprawności druhów z jednostek OSP. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psów z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Mstów. – Tak liczne atrakcje udowadniają, że to znakomite miejsce i okazja do dobrej, rodzinnej zabawy – zapewniał Tomasz Gęsiarz, wójt Gminy Mstów i dodał: – Widać, że ludziom bardzo potrzebne są takie rodzinne spotkania. Niedzielna pogoda na szczęście dopisała. Bardzo się cieszymy, że możemy gościć tylu ludzi w klasztornych ogrodach.

Dla zmęczonych zabawą przygotowano grillowane kiełbaski, kaszankę i harcerską grochówkę, które pozwoliły odzyskać siły. Dania kuchni polowej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przybyłych.

– Od samego początku z harcerzami z naszego szczepu jesteśmy odpowiedzialni za jeden z punktów programu tego festynu, czyli kuchnię polową. Cieszy się to bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników festynu. Zupa zawsze szybko nam się kończy. Harcerze bardzo chętnie uczestniczą w wydawaniu posiłków. Oprócz tego zabezpieczamy jeszcze punkt opatrunkowy, aby zapewnić wszystkim odpowiednie bezpieczeństwo – mówił podharcmistrz Tomasz Derda, komendant III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała” w Mstowie.

Każdego roku w organizację Dnia Dziecka włączają się mieszkańcy gminy oraz parafii. Jedną z takich osób jest Bogusława Wielgat, która pomaga przy festynie od ośmiu lat.

– Jak wprowadziliśmy się tutaj, zachwyciły nas te Dni Dziecka z Kanonikami. To przeogromna impreza, w którą włącza się mnóstwo wolontariuszy i parafian. Zachwyciło nas to i również postanowiliśmy się włączyć – powiedziała.

Dzień Dziecka z Kanonikami to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, cieszenia się piękną pogodą oraz licznymi atrakcjami, które zadowoliły zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.

9. Dzień Dziecka z Kanonikami miał na celu nie tylko zapewnienie dobrej zabawy, ale także wsparcie charytatywne. Jak co roku fundusze zebrane podczas loterii fantowej zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z ubogich rodzin z terenu parafii i gminy.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Dzień Dziecka z Kanonikami w Mstowie 2024

Skip to content