W Wielki Czwartek, 17 kwietnia Liturgią Wieczerzy Pańskiej w całym Kościele Katolickim rozpoczął się święty czas Triduum Paschalnego. W kościele Matki Bożej Częstochowskiej Liturgii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
Wielki Czwartek to również czas, w którym w sposób szczególny wspominamy kapłanów oraz możemy podziękować im za ich posługę. Abp Wacław Depo powiedział o tym, jak ważną rolę w historii Kościoła Katolickiego pełnią księża>>>posłuchaj
O symbolice Liturgii Wieczerzy Pańskiej opowiedział proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, ks. Zbigniew Jeż>>>posłuchaj
Bardzo ważne zadanie, w czasie przygotowań do Liturgii Triduum Paschalnego, ma Liturgiczna Służba Ołtarza. O przygotowaniach do tego czasu opowiedział jeden z lektorów parafii, Bartosz Tatara>>>posłuchaj
Zuzanna Niedbalska, która na co dzień udziela się w życiu parafii, opowiedziała o tym, jak ona osobiście przeżywa ten czas>>>posłuchaj
Liturgia Świętego Triduum Paschalnego rozpoczęła się Wieczerzą Pańską, a zakończy się Wigilią Paschalną w Wielką Sobotę.

