Fot. Radio Fiat

Boże Narodzenie przeżywaliśmy ponad miesiąc temu. W wielu polskich parafiach świąteczny nastrój nadal jest podtrzymywany, a wierni wciąż uczestniczyć mogą we wspólnym kolędowaniu. Z taką propozycją wychodzi również Duszpasterstwo Akademickie Emaus w Częstochowie. Koncert kolęd i pastorałek już 31 stycznia po wieczornej Eucharystii.

Na muzyczne wydarzenie zaprasza duszpasterz ks. Jakub Raczyński:

– Najbliższy koncert to inicjatywa zespołu muzycznego, który posługuje u nas w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 20.00. Mieli takie pragnienie, aby tuż przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej zamknąć okres Bożego Narodzenia właśnie kolędowaniem. Usłyszymy tradycyjne polskie kolędy, jak i te w aranżacjach jazzowych czy góralskich. Na pewno warto koncertu wysłuchać.

Śpiewanie kolęd to tradycja podtrzymywana od setek lat (najstarsza polska kolęda pochodzi z 1424 roku). To również formą budowania wspólnoty:

– Kolędujemy w domach, rodzinach, wspólnotach, a także kościołach. To kolejny moment, w którym możemy sobie uświadomić to, co najważniejsze. Fakt, że Bóg staje się człowiekiem.

Koncert kolęd i pastorałek rozpocznie się po Mszy św. o godz. 20.00. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na Facebooku Duszpasterstwa Akademickiego Emaus.

ABK

Fot. DA Emaus
Skip to content