W sobotę 22 października w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret przy ul. Krakowskiej 15/17 odbył się wykład na temat dotyczący świata współczesnych mediów w kontekście wychowania dzieci i młodzieży.

– Wracamy po latach pandemii do inicjatywy, do dzieła Bożego Szkoły Nazaretu – mówił ks. Robert Grohs, duszpasterz rodzin i kierownik ośrodka Nazaret w Częstochowie:

– Czyli do spotkań, które są jednorazowe, można na nie przychodzić i wziąć w nich udział. Na miejscu posłuchać, pomodlić, zjeść, poznać nowych ludzi. Jeśli chodzi o wiedzę na temat życia rodzinnego, małżeńskiego, wychowania dzieci i na nowo uwierzyć w Ewangelię rodziny.

„Twoje dziecko w świecie współczesnych mediów” tak brzmiał temat spotkania w Szkole Nazaretu. O jego szczegółach mówi Małgorzata Nawrocka, prelegentka wykładu:

– Pierwsza dobra wiadomość taka, że Kościół nie boi się takich wyzwań, tak jak Bóg nie boi się profesorów i ateistów i radzi sobie. Więc my też. Spróbuję zaproponować konkretny program wychowania dziecka czy młodej osoby w świecie mediów, tu i teraz, aby uporządkować lęki rodziców. Wymyślić pewien program ratunkowy, aby nie było wojen międzypokoleniowych o media. Rozumiem, że jest to pokolenie, które dorasta w świecie mediów. Ale z drugiej strony trzeba pilnować, żeby nie zawłaszczyło czasu, duszy i moralności, ale taka śmiała konfrontacja intelektualna prowadzi do celu.

To nie jedyne spotkanie, które odbędzie się w tym roku w Szkole Nazaretu. O następnych mówi Magdalena Pietrasiak, koordynatorka projektu:

– Następne spotkanie 26 listopada, jest zaproszony już Piotr Wołochowicz. Kolejne 3 grudnia, państwo Kołodziejowe. Także my już serdecznie zapraszamy.

Wykłady w Szkole Nazaretu są skierowane do wszystkich, którzy pragną lepiej żyć w małżeństwie i rodzinie, chcą poszerzyć swoje horyzonty. Spotkania te w żadnej mierze nie mają charakteru terapeutycznego.

Wykład w Szkole Nazaretu

Skip to content