Komunikat Duszpasterski dotyczący Centralnych Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie

Komunikat Duszpasterski dotyczący Centralnych Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie.

 

KOMUNIKAT DUSZPASTERSKI
DOTYCZĄCY OBCHODÓW CENTRALNYCH UROCZYSTOŚCI
NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
W CZĘSTOCHOWIE

Wyrażam radość i nadzieję, że po ograniczeniach wynikających z pandemii, spotkamy się razem na Eucharystii w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie w dniu 16 czerwca 2022 r. o godz. 10.00, aby następnie wyruszyć w procesji eucharystycznej Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę. Niech stanie się ona naszym publicznym wyznaniem, że Chrystus Eucharystyczny jest z nami w różnych okolicznościach naszego życia.

Nasze spotkanie wiary pragniemy poszerzyć w tym dniu o kolejne świadectwo, jakim będzie koncert uwielbienia „JA JESTEM” w wykonaniu zespołu „77FM – Formacja
z Mocą” o godz. 19.30. Tym razem odbędzie się on na placu przy Domu Katedralnym, na ul. Ogrodowej. Ta lokalizacja nie jest wybrana przypadkiem, zwłaszcza, że poprzednie koncerty odbywały się na Placu Biegańskiego. Otóż, jest to miejsce związane z pierwszym lądowaniem papieskiego helikoptera w dniu 4 czerwca 1979 r. Stąd papież Jan Paweł II wyruszył na spotkanie w Częstochowie i na Jasnej Górze.

Niech zatem koncert uwielbienia, na który serdecznie zapraszam – będzie przedłużeniem eucharystycznej radości, że jesteśmy „posłani w pokoju Chrystusa” do miejsc naszego życia i naszej pracy.

Z nadzieją spotkania

(-) ✠ Wacław DEPO
ARCYBISKUP METROPOLITA
CZĘSTOCHOWSKI

Częstochowa, dn. 14 czerwca 2022 r.

 

źródło: www.archiczest.pl

Skip to content