Koncert uwielbienia inny niż zwykle

Nadchodzące Boże Ciało to uroczystość szczególna, bo służąca uczczeniu Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia od kilku lat w Częstochowie organizowany był koncert uwielbienia pt. “Ja Jestem”, który zawsze gromadził tłumy mieszkańców miasta i całej archidiecezji. Niestety, w tym roku, ze względu na szczególne okoliczności, koncert nie będzie mógł odbyć się na Placu Biegańskiego, jak to miało miejsce do tej pory.

Nie oznacza to jednak, że koncert zostanie odwołany. Zadbali o to organizatorzy, za sprawą których koncert przeniesiono do parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, skąd zostanie nadana transmisja online. Ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii, podkreśla, że dla wszystkich najważniejsze było to, by utrzymać ciągłość tradycji świątecznego koncertowania.

– Naszym celem było właśnie to, żeby podtrzymać tę piękną, uwielbianą przez wszystkich inicjatywę, w której uczestniczy każdy, kto chce doświadczyć ducha wspólnotowej modlitwy. I choć zawsze było to swego rodzaju uwielbienie, w tym roku będzie ten koncert szczególnie uwielbieniem wypełniony, ze względu na miejsce, w jakim będzie się on odbywał.

Renata Lis, członek zespołu 77FM, będącego głównym inicjatorem koncertu, mówi o tym, czego można się spodziewać na tegorocznym wydarzeniu.

– Będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, co samo w sobie jest dla nas głębokim przeżyciem. W tym roku oddanie się Niepokalanemu Sercu Maryi również będzie dla nas pewnego rodzaju niespodzianką i nowością, oczywiście w połączeniu z sercem Jezusa, w związku z czym w tym roku będzie naprawdę dużo modlitwy.

Dariusz Madejski ze Stowarzyszenia Kultura CzęstoNowa, wspierającego inicjatywę koncertu, zaznacza, że na wydarzenie, zgodnie z tradycją, przybędą stali goście.

– Wśród gości będzie wiele osób, z którymi już od dawna współpracujemy. Warto tutaj wymienić grupę Uwielbienie tańcem, która, na tyle, na ile to możliwe, urozmaici nasz koncert w sposób “ruchowy”. Zaprosiliśmy również wokalistę – niestety tylko jednego, ze względu na kwestie techniczne i organizacyjne, jednak jesteśmy pewni, że dzięki niemu nasz koncert będzie o wiele bardziej interesujący – dodaje Madejski.

Koncert odbędzie się w Boże Ciało, 11 czerwca i rozpocznie się o godz. 19:30. Transmisja zostanie wyemitowana na kanale YouTube zespołu 77 FM, link do niej będzie też podany na portalu Formacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita częstochowski, abp Wacław Depo, a patronat medialny – Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl.

MSI