Koncert Uwielbienia w Sanktuarium Świętego Józefa w Częstochowie

fot. Radio Fiat

Rok św. Józefa to  szczególny powód do świętowania dla Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie. 16 maja o godz 19.00 odbył się tam koncert uwielbienia w wykonaniu diakoni muzycznej „Oblubienica Ducha Świętego”. Przed koncertem odprawiono Mszę św., której przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Koncerty w parafiach sprawiają, że wspólnota się jednoczy. Bp Andrzej Przybylski mówi o zestawieniu postaci św. Józefa z muzyką:

– Zaskakujące wydaje się być takie zestawienie, św. Józef i koncert uwielbienia. Cechą charakterystyczną św. Józefa w Ewangelii jest milczenie. Nie mamy tak naprawdę ani jednego słowa zanotowanego, które wypowiedziałby św. Józef. Nie wiemy czy śpiewał. My robimy to w Duchu Świętym, bo on zaprasza nas wszystkich. Dzisiaj chcemy pokazać św. Józefa jako tego, który przyjmuje Ducha Świętego.

Jak powiedział św. Augustyn, kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli. Wie o tym diakonia „Oblubienica Ducha Świętego”. O celu i znaczeniu zespołu mówi pan Wiesław, jeden z jej członków:

– Będziemy poprzez ten koncert uwielbiać Boga, bo uwielbienie jest bardzo ważne. Gdy uwielbiamy Boga to otwiera się niebo i Duch Święty zstępuje na kościół, na wiernych. Wierzę, że gdy będziemy Boga uwielbiać, to Duch Święty będzie się obficie na nas wylewał.

Sanktuarium Świętego Józefa obchodzi rok św. Józefa w wyjątkowy sposób. Koncert jest jedynym ze sposobów na uczczenie tej postaci. Dziękować Bogu i św. Józefowi można różnie, mówi pani Agnieszka z “Oblubienicy Ducha Świętego”:

– Piękny czas, taki, żeby mimo tych wszystkich trudnych chwil chwalić Boga za to wszystko. Chrystus jest drogą, prawdą. Pamiętajmy o tym i dziękujmy za ten rok św. Józefa.

W koncercie można było uczestniczyć na żywo, lub za pośrednictwem internetowej transmisji. Każda chętna osoba mogła oglądać uwielbienie św. Józefa.

WB