Archikatedra Świętej Rodziny w Częstochowie razem ze Szkołą Podstawową nr 35 w Częstochowie zapraszają do udziału w konkursach. Zadania konkursowe to wykonanie najpiękniejszej kartki wielkanocnej lub palmy wielkanocnej. Adresatami konkursu są dzieci zarówno ze szkoły, jak i te uczęszczające do archikatedry.

Do udziału w konkursach zachęca oraz o ich szczegółach mówi ks. Łukasz Sakowski:

Szkoła Podstawowa nr 35 i nasza parafia archikatedralna organizują dwa konkursy: na kartkę wielkanocną i na palmę wielkanocną. Pragniemy, aby ten konkurs miał bardzo szeroki zasięg. Chodzi o to, aby na kartce A3 zrobić przepiękną kartkę wielkanocną. Dziesiątego kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, również z naszą szkołą pragniemy zorganizować konkurs na największą, najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zapraszamy dzieci z rodzinami do przygotowania tych palm i później przyniesienia ich 10 kwietnia na Mszę św. o godzinie 11:00, po której wybierzemy zwycięzców. 

Wielkanoc w tym roku przypada 17 kwietnia. Do kiedy i gdzie można oddawać wykonane prace?

-Prace na najpiękniejszą kartkę świąteczną składamy do 10 kwietnia, do Niedzieli Palmowej. Później przez całe Triduum nasze prace będą wyłożone w Bazylice Archikatedralnej w nawie bocznej będziemy mogli je oglądać i podziwiać te piękne dzieła.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia w Archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie po Mszy św. o godzinie 11:00.

Skip to content