Królowa Polski nawiedziła parafię Św. Andrzeja Boboli w Masłowicach

Piątek 17 maja był 42 dniem trwania peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej. Czarna Madonna po wizycie w Sieńcach przywędrowała do Masłowic. Tam przywitał ją między innymi bp. Antoni Długosz.

Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej zaznaczył, że cieszy go spora frekwencja wiernych, którzy przyszli na spotkanie z Matką Bożą:

– Niezmiernie się cieszę, że poprzez peregrynację przeżywamy dalsze przygotowanie do setnego jubileuszu istnienia naszej archidiecezji. Byłem 17 maja w Masłowicach, gdzie zaobserwowałem jak ludzie wspaniale przeżywali obecność Matki Bożej. Było to wielkie przeżycie, ponieważ spotkanie z Królową Polski poprzedzały misje i spowiedź. Po tym wszystkim przyszedł czas, by już odnowieni, w przyjaźni z Panem Jezusem, z miłością przywitali Matkę Bożą. Parafianie postarali się nie tylko o piękne dekoracje, ale przede wszystkim zjawili się licznie na spotkanie z Matką. Taka wysoka frekwencja powtarza się praktycznie we wszystkich parafiach. Życzę, żeby te przygotowania do wielkiego jubileuszu naszej archidiecezji dalej trwały i by ludzie byli wierni Panu Jezusowi, tak jak Matka Boża.

Proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Masłowicach, ks. Mariusz Sztaba powiedział, jak duże znaczenie dla niego i mieszkańców miejscowości ma nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej:

– Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że było to wyjątkowe historyczne wydarzenie. 45 lat temu bowiem, Matka Boża była tutaj. Pewne więc pokolenie przez ten czas przeminęło. Nowe jest i było do tego przygotowywane. Parafianie wiedzą, że to nie tylko obraz jako malunek, ale Matka Boża w znaku Ikony Jasnogórskiej. Przygotowaliśmy się poprzez misję i rozumienie sceny nawiedzenia. Poznawaliśmy to znaczy, że Matka przyszła do krewnej Elżbiety i to, że przychodzi również do nas. Traktowaliśmy to bardzo osobowo i pokładaliśmy wielkie nadzieje, bowiem tam, gdzie jest Matka Boża, tam jest również Pan Jezus, Duch Święty i Bóg Ojciec.

Ks. Mariusz Sztaba podkreślił również, że peregrynację w Masłowicach poprzedzały liczne przygotowania:

– Miały miejsce przygotowania zewnętrze. Polegały one na wyznaczeniu działań dla różnych wiosek, które wchodzą w skład naszej parafii. Natomiast wewnętrzne przygotowania to przede wszystkim święte misje, które prowadził ks. dr Marcin Sobiech, patrolog, pastoralista i mariolog, więc znawca tematyki maryjnej. Myślę że udało nam się poprzez te ćwiczenia rekolekcyjne, nauki, wspólne modlitwy i apele jasnogórskie przygotować i otworzyć ludzi na słuchanie Słowa Bożego i na Maryi, a o to właśnie chodzi.

Następnym miejscem, do którego dotrze Kopia Cudownego Obrazu w sobotę, 18 maja będzie kościół Przenajświętszej Trójcy w Ostrówku k. Wielunia.

WS

DSC_0797

Skip to content