Już dziś (17 marca) o godz. 18 Zawierciańska Schola ŚDM zaśpiewa na kolejnym Wieczorze Miłosierdzia w parafii Piotra i Pawła w Zawierciu. Inicjatywa Wieczorów Miłosierdzia zrodziła się w sercach młodych, którzy podejmowali wolontariat w czasie Światowych Dni Młodzieży.

– To właśnie ta młodzież stworzyła zespół wokalno-instrumentalny zwany Zawierciańską Scholą ŚDM. Wszystko w odniesieniu do słów papieża Franciszka, który zachęcał młodych do zejścia z kanapy. Oni to robią raz w każdym tygodniu, modląc się, spotykając się na próbach, ćwicząc. Chcą talentem jaki Pan złożył w ich serca przybliżać innych do Bożego Miłosierdzia – tłumaczy ks. Adam Dróżdż, duchowy opiekun scholi.

 

W programie Wieczorów Miłosierdzia oprócz Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu zawsze jest miejsce na świadectwo. Konkretne osoby dzielą się doświadczeniem otrzymania miłosierdzia, ale i świadczenia go innym. Dziś swoim świadectwem podzieli się z uczestnikami spotkania siostra Marcina Wieszołek, franciszkanka od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, bo jak podkreśla, czuje się powołana do głoszenia. – Powołanie to cichy głos Boga, który powraca w różnych momentach życia. Każdy z nas jest zaproszony do bycia uczniem i misjonarzem. Przyjmujemy styl życia Jezusa, a później dzielimy się nim dalej, czyniąc uczniów. To efekt żywej relacji z Bogiem – zauważa s. Marcina.

 

Tworzący Zawierciańską Scholę ŚDM sięgają po utwory z kręgu popularnej muzyki chrześcijańskiej. W ich wykonaniu można usłyszeć piosenki m.in. TGD, New Life M czy Hillsong. Wieczory Miłosierdzia odbywają się zawsze w każdy III piątek miesiąca w różnych parafiach Zawiercia. Dzisiejsze wydarzenie połączone będzie z adoracją Krzyża.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content