Wczoraj (środa, 14 lutego) w Duszpasterstwie Akademickim Emaus przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie odbyło się spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim.

Spotkanie ze znanym duszpasterzem i psychologiem odbyło się po Mszy o 19:00, jego tematem była “Psychika kobiety a mężczyzny”.

Różnice są ogromne między kobietą, a mężczyzną. Kobieta widzi szczegóły, przeżywa wszystko dużo mocniej, mężczyzna bardziej patrzy na świat przedmiotów, kobieta na świat osób, mężczyzna woli mówić krótko i konkretnie, kobieta długo i szczegółowo. Mężczyzna woli zapomnieć o przeżyciach, zranieniach natychmiast, kobiet woli trzymać to czasem całe “wieki” – mówi ks. Marek Dziewiecki.

Ks. Marek Dziewiecki urodził się 3 lipca 1954 r. w Radomiu. Po uzyskaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 r., w latach 1981-1988 odbył studia z psychologii na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Jest doktorem psychologii i magistrem teologii, a od 1988 – wykładowcą psychologii i pedagogiki w Seminarium Duchownym w Radomiu. Sprawuje również funkcję dyrektora telefonu Diecezji Radomskiej – „Linia Braterskich Serc” oraz jest członkiem Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Ks. Marek Dziewiecki jest również autorem ponad 70 książek i kilku audiobooków.

PK

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content