Fot. parafia św. Walentego w Konopiskach

Zawsze pogodny, pełen wiary i nadziei, po prostu dobry człowiek – tak parafianie wspominają ks. Sławomira Kaczmarka, który 7 października odszedł do Domu Pana. Zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie w wieku 62 lat.

Funkcję proboszcza parafii św. Walentego w Konopiskach objął w 1999 roku, zastępując na stanowisku ks. Romana Szecówkę. Wcześniej duchowny posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mokrzeszy, o czym mówi obecny proboszcz ks. Krzysztof Nowak.

– Bardzo lubiany ksiądz przez parafian z Mokrzeszy. Działał tu bardzo prężnie podczas budowy kościołów w Mokrzeszy i Woli Mokrzeskiej. Tworzył parafię i podkreślał istotę wspólnoty. Był bardzo dobrym i pogodnym człowiekiem.

Ks. Sławomir Kaczmarek szybko dał się poznać jako kapłan pełen wiary i zawierzenia, wrażliwy na ludzką krzywdę. Organizował pomoc dla osób chorych i potrzebujących. Był też kapelanem miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiernym przypominał o potrzebie stałości w wierze i konsekwentnej miłości.

– Księdza Sławka zapamiętam jako człowieka zawsze pogodnego, pełnego życia i wielkiej wiary. Dodawał ludziom otuchy, a dla mnie był też niezwykłym spowiednikiem.

– Pamiętam, jak przychodził na kolędę. Czasami rozmawialiśmy na bardzo trudne tematy. Zawsze kończył rozmowę czymś pozytywnym. Właśnie taki był…

Proboszcz oraz wikary z parafii św. Walentego pod koniec września zakazili się koronawirusem. Wikary wyzdrowiał, za to przebieg COVID-19 u ks. Sławomira Kaczmarka okazał się zbyt ciężki. Proboszcz został przewieziony do szpitala w Łodzi, jednak lekarzom nie udało się go uratować. Msza św. żałobna, której przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski, rozpocznie się 11 października o godz. 19.30 w kościele św. Walentego w Konopiskach. Dzień później o godz. 11 odbędzie się pogrzeb. Eucharystii przewodniczyć będzie abp Wacław Depo.

Rodzina śp. ks. Sławomira Kaczmarka zwraca się z prośbą, aby zamiast kwiatów i wiązanek złożyć ofiarę na potrzeby Caritas. Puszka wystawiona będzie w kościele parafialnym w Konopiskach podczas uroczystości pogrzebowych.

ABK

Fot. archiczest.pl
Skip to content