Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży już po raz czwarty organizuje ogólnopolską inicjatywę charytatywną „Polak z Sercem”, polegającą na zbiórce darów dla Polonii żyjącej na Kresach Wschodnich.

O tym, jak można pomóc Kresowianom mówi Kamila Suchańska, prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej:

Łączymy się już czwarty raz w tej inicjatywie, w której zaangażowani są młodzi z całej Polski. Pomagać będziemy Polakom z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Poprzez e-daromat możemy podarować pieniądze, za które zostaną kupione różne produkty dla tych osób, które potrzebują naszej pomocy. Można również wysłać sms o treści KRESY na numer 72 052. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

Inicjatywa „Polak z Sercem” została rozpoczęta 11 listopada. Członkowie KSM będą do 21 listopada kwestować przy parafiach i na ulicach, zbierając fundusze na zakup produktów, które następnie zostaną wysłane na Kresy. Równocześnie istnieje możliwość wsparcia zbiórki przez „e-daromat”, czyli specjalną stronę internetową przypominającą sklep wysyłkowy, o której szerzej mówi ks. Andrzej Witek, duszpasterz KSM w archidiecezji częstochowskiej:

Zaczynaliśmy od zbiórki żywności, teraz przez pandemię trochę musieliśmy zmienić naszą metodę działania, ale rzeczywiście ten e-daromat jest całkiem fajnym rozwiązaniem. Wchodzimy na stronę, mamy normalnie produkty, możemy sobie wybrać i tak jakbyśmy robili zakupy przez internet w normalnym sklepie, płacimy tyle ile to kosztuje, a już nasi wolontariusze idą do sklepu i kupują to za nas.

Finał inicjatywy „Polak z Sercem” zaplanowany został na 15 stycznia 2022 roku. Do tego czasu można wspierać zbiórkę poprzez e-daromat i bezpośrednią pomoc. Więcej szczegółów na temat inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej www.polakzsercem.pl.

Skip to content