Kurs lektorski dla ministrantów

Fot. Radio Fiat/archiwum

Kim jest lektor i jak powinien wypełniać swoje obowiązki? O tym oraz innych ważnych kwestiach, dowiecie się podczas specjalnego kursu online. Zapisy trwają tylko do 21 stycznia.

Pomoc w przygotowaniach do Eucharystii i posługa podczas liturgii to jedne z ważniejszych zadań przeznaczonych dla ministrantów. Chłopcy, którzy chcieliby stać się lepsi w swoich obowiązkach, mogą wziąć udział w diecezjalnym kursie lektorskim. Pierwsze z pięciu zaplanowanych spotkań odbędzie się 23 stycznia o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich ministrantów z 6 klasy podstawowej oraz starszych – mówi ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej.

– W czasie tego kursu postaramy się przekazać całą wiedzę przede wszystkim o posłudze lektora. Będą zajęcia z podstaw retoryki czy też fonetyki, właściwego wypowiadania i akcentowania słów. Oczywiście zaplanowane jest również spotkanie dotyczące duchowości, modlitwy i właściwej postawie lektora. Powiemy o tym, co lektor powinien sobą reprezentować jako osoba, która służy Słowu Bożemu.

Z powodu sytuacji epidemicznej w kursie, złożonym z pięciu spotkań, można uczestniczyć jedynie za pomocą Skype’a. Zajęcia trwać będą ok 40 minut:

– Kandydaci zapisują się poprzez formularz internetowy, w którym należy podać swojego e-maila. Na ten adres wysyłamy link do zajęć. Taka procedura będzie się powtarzać przed następnymi spotkaniami. Po zakończonym kursie przewidujemy test wiedzy, ale myślę, że wszyscy doskonale sobie z nim poradzą. Następnie każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu lektorskiego.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.lso.archiczest.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 stycznia.

ABK