Jak co roku odwiedzając groby swoich bliskich na częstochowskich cmentarzach mieliśmy okazję włączyć się w kwestę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Kościół w ostatnim czasie coraz mocniej nawołuje do modlitwy o nowe powołania kapłańskie. Modlitwa to jedna z form włączenia się w dbanie o kształcenie nowych kapłanów. Inną może być wsparcie materialne częstochowskiego WSD, które w naszej archidiecezji zajmuje się tą misją.

To bardzo ważna dla nas inicjatywa, gdyż seminarium utrzymuje się po prostu z ofiarności ludzi. Te pieniądze są potrzebne do tego żeby móc kształcić nowych kapłanów, aby ich nie zabrakło i miał nam kto udzielać sakramentów. Oczywiście najważniejsze żeby pamiętać o nas w swoich modlitwach i nie ustawać w prośbach o nowe powołania – mówił dk. Piotr Fedoryszak

Kosztów i potrzeb, które trzeba zapewnić kształcącym się kapłanom jest wiele – mówił Tomasz Trochimiuk, kleryk – Niech tą pierwszą pomocą zawsze będzie modlitwa, bo to właśnie ona jest największym darem serca, ale jeżeli ktoś może dopomóc również ofiarą to również będziemy bardzo wdzięczni, bo pomoże to w działalności seminarium.

Częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne można i należy wspierać nie tylko 1 listopada, ale przez cały rok. Wszystkie informacje wraz z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami można znaleźć na stronie seminarium.czest.pl.

Skip to content