#LightTheSky – w solidarności z tymi, którzy ratują życie

Jasna Góra #LightTheSky/fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry

Jak w wielu dziś miejscach Polski, także na Jasnej Górze o godz. 21.30 „rozbłysnęło niebo” barwnym pokazem świateł i ogni sztucznych w ramach podziękowań dla tych, którzy w czasie epidemii ratują ludzkie życie. Jasna Góra włączyła się w międzynarodową kampanię Light The Sky, organizowaną przez techników estrady, oświetleniowców i dźwiękowców, która jest też wyrazem solidarności z artystami i branżą estradową.

Light The Sky to inicjatywa łącząca techników estradowych z całego świata. Akcja została zapoczątkowana w krajach Beneluksu, dołączają do niej kolejne kraje, a dziś to wydarzenie odbyło się również w Polsce.

Technicy sceny poprzez specjalny pokaz chcą pokazać solidarność i podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych czasach ratują ludzkie życie – informują w oficjalnym komunikacie organizatorzy Light The Sky, którzy 1 maja 2020 o godz. 2130 rozświetlili niebo w ramach podziękowań dla personelu medycznego. Jasna Góra dołączyła do 70 miast, które wzięły udział w tej akcji.

Jak wspominają organizatorzy, sektor kultury i techniki estradowej w czasie pandemii przeżywa ogromny kryzys. Akcja ta jest też wyrazem solidarności nie tylko z personelem medycznym, ale również z muzykami, artystami i całą branżą estradową.

FOTORELACJA

 

źródło: BP JG/msz/ Radio Jasna Góra

Skip to content