Linijka i skrzydła – symbole LEDNICY

Spotkanie w Lednicy/fot. lednica2000.pl, archiwum

Poznaliśmy symbole tegorocznego spotkania LEDNICA2000. Linijka oraz Skrzydła Lednickie oznaczać mają ludzką siłę do pokonywania problemów i wznoszenia się ponad różnorodne ograniczenia. Umiejętności te nie byłyby możliwe bez Bożego błogosławieństwa, dlatego w tym roku przewodnikiem po LEDNICY będzie przyjaciel Jezusa – Jan Chrzciciel.

O tym, dlaczego na symbole wybrano linijkę oraz skrzydła mówi Anna Kauczor, zastępca koordynatora spotkania w Lednicy:

– W tym roku podczas spotkania będziemy opowiadać o prostocie i ciszy. Pragniemy, aby w zabieganym świecie młodzi ludzie znaleźli chwilę czasu i wsłuchali się w swoje wewnętrzne sumienie. Chcemy, żeby na nowo odkryli głos Pana Boga oraz drogę, którą mogą do Niego podążać. Linijka Lednicka – to nawiązanie do prostego odcinka, który linijka wyznacza. Jan Chrzciciel jako przewodnik tegorocznej Lednicy nawołuje do prostowania ścieżek. Te drogi są czasem kręte, a linia/linijka to przyrząd umożliwiający ich naprostowanie. Skrzydła Lednickie są natomiast symbolem wzbijania się górę. Te skrzydła to wyraz naszych możliwości do wznoszenia się ponad różnorodne ograniczenia, aby iść dalej – w miłości, wierze, w rozwoju, w dojrzałości, odpowiedzialności. Skrzydła to też jeden z symboli, który wiąże się z prezentowaniem postaci Jana Chrzciciela.

W tym roku LEDNICA obchodzi podwójny jubileusz – 25-lecie spotkań oraz 30-lecie wizyty Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży. Choć pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany w organizacji zjazdu na lednickich polach, spotkanie odbędzie się w formie internetowej. Przygotowania trwają:

– Mamy nadzieję, że w tym roku równie chętnie zaprosicie nas do swoich domów. Niestety przez pandemię nie możemy się spotkać na żywo, ale zapraszamy do udziału w naszych transmisjach. Będziemy nadawać prosto z Pól Lednickich, spod Bramy III Tysiąclecia.

Tegoroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Usłysz” odbędzie się 5 czerwca.

ABK

Skip to content