Majowy dzień skupienia pracowników Radia Fiat

W środę, 15 maja pracownicy Radia Fiat przeżywali dzień skupienia. Rozpoczął się uroczystą Mszą św. w kaplicy radiowej, której przewodniczył ks. Łukasz Połacik.

Podczas homilii ks. Połacik nawiązał do motywu pożegnania, który wystąpił w pierwszym czytaniu tego dnia, jak i w Ewangelii:

– Nie lubimy zakończeń, kiedy one kończą coś dobrego, coś pięknego. W Ewangelii niesamowita przygoda z Mistrzem, kiedy apostołowie poczuli się trochę jak królowie świata, bo przecież Jezus miał wyzwolić Izraela, oni mieli być na czele, tak jak tam szukali sobie tych miejsc po prawej, po lewej stronie Pana Jezusa, jak przepychali się o pierwszeństwo, jak tak bardzo po ludzku interpretowali Jego królowanie, ale na pewno musieli się czuć niesamowicie na fali. Przypomnijmy sobie w naszym życiu taki ostatni moment, kiedy czuliśmy się jak królowie świata. Coś nas tak ucieszyło i czuliśmy się ważni, piękni, potrzebni. Tak musieli się czuć apostołowie przy Panu Jezusie.

Kaznodzieja wyjaśnił, że nie wszystkie pożegnania wzbudzają smutek. Są też takie, które oddziałują pozytywnie na człowieka:

– Te odejścia, które widzimy w dzisiejszym Słowie prowadzą do pięknych rzeczy. Dlatego niech nas pokrzepią w naszych sytuacjach życiowych, w naszych decyzjach, że odejście może dać piękne, błogosławione owoce, może dać rozwój. Ja się nie znam kompletniej na ogrodnictwie, ale wiem, że niektóre roślinki jak się przycina, to potem jeszcze więcej wyrasta z innego miejsca, że piękne odejście, zakończenie, pójście dalej może wydać piękne owoce.

Po Mszy św. odbyła się konferencja, podczas której ks. Połacik mówił o tym, co jest potrzebne do sprawowania Eucharystii.

Skip to content