Źródło fot. ekai.pl

W czasie Wielkiego Postu wszyscy jesteśmy zaproszeni do przezywania Męki Pańskiej na Drogach Krzyżowych. W każdy piątek na terenie poszczególnych parafii archidiecezji częstochowskiej trwać będą Drogi Krzyżowe Małych Kalwarii.

Będzie to okazja do wspólnej modlitwy w otoczeniu mistycznych miejsc, które na co dzień są mniej znane. Do niecodziennej wędrówki szlakami stacji Drogi Krzyżowej zaprasza bp Andrzej Przybylski.

– 26 lutego, w drugi piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii w Zawierciu Blanowicach. Tam mieści się krzyż, który peregrynował po naszej diecezji. Kolejnym miejscem będzie Kalwaria w Myszkowie Mrzygłodzie. Tam znajduje się przepiękna Kalwaria przy koronowanym Sanktuarium, gdzie Droga Krzyżowa odbędzie się 5 marca. Natomiast 12 marca serdecznie zapraszam do koronowanego Sanktuarium w Bęczkowicach. Na terenie tej parafii znajduje się Pocieszna Górka, gdzie mieści się przepiękna Kalwaria ze stacjami Drogi Krzyżowej – wymieniał bp Andrzej Przybylski.

Zawiercie Blanowice, Myszków Mrzygłód oraz Bęczkowice to niejedyne miejsca, w których znajdują się Małe Kalwarie godne uwagi podczas wielkopostnej Drogi Krzyżowej:

– 19 marca w Święto św. Józefa zapraszam na Kalwarię do Działoszyna obok kościoła św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Na tamtejszym wzgórzu usytuowane są piękne stacje Męki Pańskiej. 26 marca chcę natomiast zaprosić do pięknej Drogi Krzyżowej na terenie Kalwarii w Wąsoszu, niedaleko Popowa – zapraszał bp Przybylski.

Droga Krzyżowa to główne nabożeństwo okresu Wielkiego Postu. Powstało z pragnienia kroczenia śladami Chrystusa. Nabożeństwo to ma za zadanie pokazać, jaką cenę zapłacił Jezus, dokonując naszego odkupienia.

BNO

Skip to content