Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Zawiercia

W niedzielę 22 maja ulicami Zawiercia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. To pierwszy z trzech marszów organizowanych w tym roku w miastach archidiecezji częstochowskiej.

Osoby biorące w nim udział chciały w ten sposób przypomnieć o wartości oraz roli, jaką w życiu każdego człowieka powinna pełnić rodzina. W pochodzie wzięło udział ok. 150 osób w różnym wieku.

– Były rodziny z dziećmi, osoby starsze oraz duchowni. Nie zabrakło też delegacji z różnych stowarzyszeń prorodzinnych z Częstochowy. Szliśmy w miłej i radosnej atmosferze. Wyruszyliśmy spod dworca PKP, aż do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po drodze wznosiliśmy różne okrzyki, zwłaszcza tegoroczne hasło marszu: „Opowiedzmy się po stronie życia”. Początek rozpoczął się ok. godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego przy wspomnianym już dworcu. Ta modlitwa była niesiona w intencji dzieci pod sercem matki, kobiet, które są w ciąży. Modliliśmy się też w intencji uchodźców z Ukrainy i tych, którzy cierpią z powodu wojny – relacjonował Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny.

Zakończenie marszu miało miejsce przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu. Zaraz po nim rozpoczął się festyn rodzinny „Tak dla życia”, zorganizowany z myślą o młodszych i starszych pociechach. Jedną z osób duchownych biorących udział w przygotowaniach festynu jest ks. Sebastian Kosecki, wikariusz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu.

– Staramy się, by ten festyn wybrzmiał z pompą i robimy wszystko, aby działo się wiele. Przyszło dużo dzieci i rodzin. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza zabawą jest też oczywiście aspekt duchowy. Chcemy, aby na tym festynie mogły się spotkać nie tylko osoby biorące udział w marszu, ale cała nasza parafia – mówił wikariusz.

Organizatorem marszu jest Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II. Koordynatorem marszu z ramienia archidiecezji częstochowskiej jest Referat Duszpasterstwa Rodzin. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

BNO

 

Galeria: Dominik Nienartowicz

Skip to content